اهمیت نوشیدن آب در سفر

0 27

از آنجاییکه شرکت زلال آب از فعالان حوزه تصفیه آب شیراز بوده، در زمینه آگاه سازی نسبت به مسائل مربوط به نوشیدن آب سالم مطالبی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

با شروع تعطیلات و افزایش مسافرت های نوروزی، بر آن شدیم تا مواردی را درباره ی نوشیدن آب جهت حفظ سلامتی شما ذکر نماییم.

اگر به اندازه کافی آب ننوشیم، بدنمان به عوارض مختلفی دچار میشود؛

  • خستگی و کم تحرکی
  • یبوست
  • سنگ کلیه
  • خشکی چشم، دهان و پوست
  • از دست دادن تعادل
  • از دست رفتن توانایی تنظیم درجه حرارت بدن

موارد بالا تنها اختصار و مواردی از اهمیت نوشیدن آب می باشد.

اما برای جلوگیری از عوارض کمبود آب چه بکنیم؟

همانطور که می دانیم به مسافرت رفتن ممکن است شما را در خطر کم آبی بدن قرار دهد. وقتی نظم برنامه روزمره تان بهم می خورد، عادات غذایی تان آسیب پذیر خواهد شد؛

ممکن است در طول مسیر انتخاب های نامناسب غذایی داشته باشید و یا زیاد میوه و سبزیجات به اندازه کافی گیرتان نیاید. حتی ممکن است بدون اینکه بخواهید مقدار مصرف آبتان را کاهش دهید. در مسافرت ها افراد معمولا کمتر آب می خورند تا زیاد به دستشویی احتیاج پیدا نکنند و البته هنگام سفر مانند خانه یا محل کار همیشه یک منبع آب کنارتان نیست. در مسافرت ادرار خود را چک کنید، اگر زرد تیره یا قهوه ای بود بدان معناست که باید آب بیشتری بنوشید.

برای مصرف سالاد و سبزیجات در رستوران‌های بین راهی چون ممکن است اکثر سبزیجات، آلوده به میکروبی به نام «اشریشیاکلی» باشند، در اثر شستشوی نادرست و عدم ضدعفونی، این میکروب به انسان منتقل می‌شود و باعث ایجاد اسهال می‌شود. پس مسافران بهتراست در طول سفر از مصرف سبزیجات و سالاد در رستوران‌های بین راهی پرهیز کنند.

بنابراین برای تامین آب مورد نیاز خود آبی سالم  را به همراه داشته باشید و کمتر به دنبال سبزیجات در سفر باشید.

نوشیدن آب سالم در عملکرد مناسب تمامی اعضای بدن تاثیر بسزایی خواهد داشت و سبب پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف خواهد شد.

ذکر این نکته ضروری خواهد بود که نوشیدن آب ناسالم چه پیامد هایی می توند برای سلامت جسم انسان داشته باشد. همواره مسئله ای مورد توجه مجموعه زلال آب در تصفیه آب شیراز ، حفظ سلامت شهروندان و آموزش صحیح جهت حفظ سلامت بدن از طریق نوشیدن آب بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.