روزانه چه مقدار آب باید نوشید؟

0 67

شاید مطالب زیادی راجب نوشیدن آب خوانده باشیم، اما زلال آب به عنوان یکی از فعالان حوزه تصفیه آب شیراز درصدد یافتن پاسخی برای مقدار نوشیدن روزانه آب بوده و مطالبی را جهت ارائه به شما کاربران عزیز آماده نموده است.

شاید تاکنون پیشنهادهای مختلفی را جهت مقدار نوشیدن آب در هر روز دریافت نموده اید، به طور حتم معمولی ترین آن، نوشیدن 8 لیوان آب در روز باشد. اما باید بدانید که مقدار آب مصرفی روزانه به عوامل مختلفی از جمله موقعیت جغرافیایی، فصول مختلف سال، وضعیت بدنی و … بستگی دارد.

آب برای سلامتی بسیار ضروری است، اما نیاز فردی متفاوت است. این دستورالعمل ها می توانند به شما اطمینان دهند که به اندازه کافی مایعات مصرف می کنید.

چه مقدار آب باید هر روز بخورید؟ این یک سوال ساده با پاسخ آسان نیست.

 

مطالعات، توصیه های متفاوت را در طول سالیان متمادی ارائه کرده اند. اما نیازهای فردی شما بستگی به بسیاری از عوامل، از جمله وضعیت سلامتی، میزان فعالیت و محل زندگی شما بستگی دارد.

 

هیچ فرمول خاصی برای همه مناسب نیست اما دانستن بیشتر در مورد نیاز بدن شما به مایعات، به شما کمک خواهد کرد که میزان مصرف آب هر روز را تخمین بزنید.

نقش آب در سلامتی:

آب جزء شیمیایی اصلی بدن شما است و حدود 60 درصد وزن بدن شما را تشکیل می دهد. بدن شما برای زنده ماندن به آب وابسته است.

هر سلول، بافت و ارگان در بدن شما نیاز به آب دارد تا به درستی کار کند. به عنوان مثال، آب:

  • به دفع مواد مضر از طریق ادرار، عرق بدن و حرکات روده میپردازد.
  • دمای بدن را طبیعی نگه میدارد.
  • مفاصل را روانکاری می کند.
  • از بافت های بدن محافظت می کند.

کمبود آب می تواند منجر به کم آبی بدن شود که این وضعیت زمانی رخ می دهد که شما به اندازه کافی آب در بدن خود ندارید تا عملکردهای طبیعی را انجام دهید. حتی از دست دادن آب بدن خفیف می تواند انرژی شما را از بین ببرد و باعث خستگی شما شود.

چه مقدار آب نیاز دارید؟

هر روز مقداری از آب بدن خود را از طریق نفس، تعریق، حرکات روده و ادرار از دست می دهید. برای اینکه بدن شما به درستی عمل کند، باید آب بدن خود را با مصرف نوشیدنی ها و غذاهای حاوی آب دوباره پر کنید.

بنابراین یک فرد بزرگسال سالم به طور متوسط به چه مقدار مایعات، جهت زندگی در آب و هوای معتدل نیاز دارد؟ آکادمی های ملی علوم، مهندسی و پزشکی مشخص کرده اند که دریافت مایعات مناسب روزانه:

  • حدود 15.5 فنجان (3.7 لیتر) مایعات برای مردان
  • حدود 11.5 فنجان (2.7 لیتر) مایعات در روز برای زنان

شما می توانید مایعات بدن خود را از طریق آب، سایر نوشیدنی ها و مواد غذایی تامین کنید. حدود 20 درصد مصرف روزانه مایعات معمولا از غذا و بقیه از نوشیدنی ها بدست می آید.

اما توصیه نوشیدن 8 لیوان آب چه می شود؟

شما احتمالا این مشاوره را شنیده اید، “هشت لیوان آب در روز بخورید.” این یادآوری آسان است، و این یک هدف معقول است.

اکثر افراد سالم می توانند هرگاه احساس تشنگی می کنند، از طریق آب آشامیدنی و سایر سیالات هیدراته شوند. برای برخی افراد، روزانه کمتر از هشت لیوان ممکن است کافی باشد. اما افراد دیگر ممکن است نیاز بیشتری داشته باشند.

بنابراین شرکت زلال آب در حوزه تصفیه آب شیراز به شما توصیه نموده تا با در نظر گرفتن عوامل مختلف مقدار نوشیدن آب روزانه خود را تنظیم نمایید و عوارض کم آبی بدن رهایی پیدا کنید.

توصیه کارشناسان ما در مجموعه زلال آب – تصفیه آب شیراز این است که جهت تامین آب آشامیدنی خود، از مراکز مجاز و رسمی اقدام به تهیه سازوکار مناسب برای دسترسی به آب تصفیه شده نمایید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.