Get Your FREE The Beginners Guide to SEO

In a fast-paced, dynamic field such as SEO, it is crucial to stay well-informed. Even seasoned SEO experts understand the need to keep on learning lest they become obsolete. Emerging trends. Algorithmic changes. Technological advancements. These are some of the few things every SEO professional should be watching out for. But if you haven’t been keeping an eye on these for whatever reason, don’t worry. We’ve got your covered.

Download Now

علل بروز بوی نامطبوع در دستگاه تصفیه آب و رفع آن در 2 مرحله

علت بوی بد در آب تصفیه شده چیست

0 1,744

علل بروز بوی نامطبوع در دستگاه تصفیه آب و راه حل از بین بردن آن

طعم و بوی نامطبوع نشان دهنده وجود یک مشکل و حضور یک میهمان ناخوانده در دستگاه تصفیه آب می باشد. زیرا در صورتیکه دستگاه تصفیه آب کار خود را به درستی انجام دهد دلیلی برای وجود بوی بد وجود نخواهد داشت. بنابراین وجود بو و طعم نامطبوع در آب تصفیه شده غیرطبیعی است و باید نسبت به آن حساس باشید و بدون فوت وقت جهت رفع بوی نامطبوع در دستگاه تصفیه آب اقدام نمایید.

کلر موجود در آب یک ضدعفونی کننده قوی می باشد که در فیلترهای کربنی مرحله دوم و سوم دستگاه تصفیه آب حذف می شود. بنابراین در صورتیکه سرویس و نگهداری دستگاه بدرستی صورت نپذیرد، زمینه برای رشد باکتری و شیوع آلودگی در همه قسمت های دستگاه بیشتر فراهم می شود.

علل ایجاد بوی نامطبوع در دستگاه تصفیه آب

علل مختلفی در ایجاد طعم و بوی نامطبوع در دستگاه تصفیه آب دخالت دارند که مهمترین آن ها یکی استفاده از فیلترهای نامرغوب و بی کیفیت و دیگری عدم تعویض بموقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب می باشد. بنابراین برای حفظ سلامتی خود موکدا توصیه می شود دقیقا در زمان های تعیین شده فیلترهای دستگاه خود را با فیلترهای باکیفیت جایگزین نمایید.

البته ما در مطلبی جداگانه در مورد بو و مزه ی بد آب لوله کشی صحبت کرده بودیم که خواندن آن نیز خالی از لطف نیست.

بوی بد در آب تصفیه شده

نحوه پیدا کردن و رفع بوی بد در آب تصفیه شده

کاربران معمولا در نگاه اول تصور واضحی از بروز بوی بد در آب تصفیه شده و مشکلات ناشی از آن ندارند. طعم و بوی نامطبوع آب می تواند تجربه ناخوشایندی از نوشیدن آب برایمان باقی بگذارد و حتی موجب بیماری زایی گردد. بنابراین باید هرچه سریعتر به دنبال پیدا کردن راهی برای رفع بوی نامطبوع در دستگاه تصفیه آب باشید. ما قصد داریم طی مراحل زیر، راهی آزموده شده را به شما بیاموزیم. در ادامه مطلب همراه وبلاگ زلال آب باشید!

گام اول- شیر خروجی مخزن را ببندید تا آب مستقیما از فیلترها به شیر برداشت هدایت شود. در صورتیکه مشکل رفع شد، ایراد از مخزن است و در غیر اینصورت بایستی فیلترها به ترتیب چک شوند.

گام دوم- آب خروجی از تک تک فیلترها را کنترل کنید تا منشا بو مشخص شود. سپس نسبت به تعویض فیلتر یا فیلترهای مورد نظر اقدام کنید. توصیه می شود کلیه ی شیلنگ های قرار گرفته در مسیر آب پس از محل آلوده نیز احتیاطا تعویض شود.

در صورتیکه منشا بو، مخزن باشد با توجه به اینکه امکان باز کردن یا تعویض لاستیک آن وجود ندارد بنابراین اصولی ترین راه تعویض مخزن می باشد، البته بر اساس تجارب بدست آمده در بعضی مواقع شستشوی مخزن با آب یا آب و سرکه باعث از بین رفتن بوی نامطبوع در دستگاه تصفیه آب می شود که برای انجام این عمل لازم است با استفاده از یک موتور، آب را چندین بار با فشار وارد مخزن نمود و سپس تخلیه کرد که انجام آن از عهده سرویسکار باتجربه برمی آید.

در پایان

امیدواریم که مطلب علل بروز بوی نامطبوع در دستگاه تصفیه آب و 5 مرحله برای حل آن مورد توجه شما قرار گرفته باشد، وبلاگ زلال آب موضوعات مختلفی را در دل خود جای داده که هر کدام خواندنی می‌باشند. بخش آموزش پر شده از موضوعات متنوع که به افزایش دانش شما در زمینه های مختلف کمک می‌کند. با اشتراک گذاری این مطلب در رسانه‌های اجتماعی دوستان خود را از این موضوع جذاب آگاه کنید. در پایان نظرات خود را با درج کامنت در مورد مسائل مطرح شده با ما در میان بگذارید.

شرکت زلال آب به عنوان یکی از فعالان قدیمی در حوزه تصفیه آب شیراز آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز در سراسر کشور می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.