فاجعه شروع شده

0 87

شاید کمی با عنوان فاجعه شروع شده شما را ترسانده باشیم، اما کافی نیست چون واقعا فاجعه ای در راه است!

کمبود منابع آبی کشورمان را با مشکلات جدی روبرو ساخته که نیاز به همت ملی است. متاسفانه افت میزان ریزش باران و تغییراتی که در سال های متوالی به علت سومدیریت باعث تغییر اکو سیستم شده، کشور را وارد بحران جدیدی کرده و آن چیزی نیست جز بحران آب!

در سال های اخیر با پدیده هایی نظیر فروچاله ها روبرو بوده ایم که به علت کاهش آب سفره های زیر زمینی رخ داده بودند و هر ساله به تعداد آن ها اضافه می شود.

این فروچاله ها زنگ خطر جدی را برایمان به صدا در آورده اند و کشور را وارد فاز جدیدی از خشکسالی نموده اند.

کاملا صحیح است که جهان به معضل کم آبی دچار شده اما وضعیت در کشور ما و کشور های منطقه تبدیل به مسئله ای حاد شده و باید گفت فاجعه شروع شده !

ریزش باران ناکافی، مشکلات اقلیمی، کشاورزی سنتی، مصرف بی رویه منابع زیر زمینی و عدم مدیریت صحیح راهبردی آب در کشور ما را با مهمترین چالش دهه اخیر روبرو نموده است.

صادقانه باید این مسئله را پذیرفت که کمبود آب در کشور به حدی بحرانی است که تنها با تشکیل کمپین و هشدار به مردم حل نخواهد شد بلکه مستلزم اقدامات اساسی تری در این زمینه هستیم.

در حالی که برخی از کشور ها تلاش های چشمگیری در این مورد انجام داده و به نتایج خوبی رسیده اند، کشور ما نسبت به ابعاد این موضوع اقدامات خاصی را انجام نداده است.

مستند فاجعه شروع شده است کاری از شاهین صمد پور و با صدای پرویز پرستویی است که دیدن آن در شرایط بحرانی فعلی الزامی است!

مشکلات بی آبی اخیر در آبادان و خوزستان را جدی بگیریم شاید فردا نوبت ما باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.