چنانچه 30 روز تنها نوشیدنی شما آب باشد بدنتان چه تغییراتی را در پی خواهد داشت!

0 46

آیا تا به حال امتحان کرده اید که اگر 30 روز تنها نوشیدنی که از آن استفاده می کنید، آب باشد، بدنتان با چه اتفاقات جالبی همراه خواهد شد. می دانیم که دنبال کردن یک رژیم ویژه آبی به تنهایی برای برخی افراد به راحتی امکانپذیر نیست، اما نباید از پیامدهای مثبت آن به راحتی عبور کرد. در ادامه بدون این که تغییری در رژیم غذایی یا روتین ورزشی خود ایجاد کنید، با اتفاقاتی که به واسطه نوشیدن آب به مدت 30 روز برای بدن رخ می دهند، بیشتر آشنا می شویم.

 

تقویت خلاقیت و عملکرد روانی

از آنجایی که سوخت اصلی مغز گلوکز واکسیژن بوده، زمانی که برای 30 روز تنها نوشیدنی شما آب باشد، مغز سریعتر واکنش نشان می دهد. علاوه بر آن، مغز به مقدار بسیار زیادی اکسیژن نیاز دارد تا عملکردی بهینه ارائه کند و آب یکی از بهترین منابع برای آن محسوب می شود، شک نکنید قدرت مغزی شما تقویت خواهد شد. همچنین، این کار شما را مشتاق، باهوش و سریع می سازد. مطالعات نشان داده اند که نوشیدن هشت تا 10 لیوان آب در روز می تواند به بهبود عملکرد شناختی تا 30 درصد منتج شود.

خب اگر به تمرکز در کارهای روزمره تان نیاز دارید، عجله کنید! نوشیدن یک لیوان آب کمک شایانی به عملکرد مغزی تان می کند.

 

کندی آهنگ پیری

شما را نمیدانم اما چین و چروک های صورتم بدجور کلافه ام کرده، بدتر از آن وقتی اتفاق می افتد که بدانید تزریق ژل و هزاران روش زیبایی هنوز راهی قطعی برای رفع این مشکل پیدا نکرده و علاوه بر هزینه های گزاف آن، فقط به عنوان درمانی گذرا به کار می رود. اگر به دنبال روشی دائمی و ارزان هستید، لطفا نوشیدن آب را فراموش نکنید. نوشیدن آب در کاهش سرعت روند پیری به واسطه تامین آب مورد نیاز پوست نقش بسزایی دارد. آب پوست شما را مرطوب می کند، و آن را سالم، نرم، درخشان، جوان و بدون چروک نگه می دارد. آب به حفظ بافت عضلانی نیز کمک می کند. برای بهره‌مندی از این فواید باید آب خالص بنوشید.

 

تقویت سیستم ایمنی

یک ضرب المثل اسلواکی می گوید: «آب خالص نخستین و اصلی‌ترین دارو در جهان است.»

این ضرب المثل چندان هم اغراق آمیز نیست! آب به عنوان یک کاتالیزور برای نوسازی کارکردهای بدن عمل می کند. نوشیدن آب به میزان کافی از عملکرد بهینه کبد و کلیه ها پشتیبانی می کند. این اندام ها مواد سمی، مواد زائد و نمک را از بدن دفع می کنند.

نوشیدن آب به میزان کافی خنثی سازی سطوح pH، تقویت سیستم ایمنی در برابر سنگ های کلیه و دیگر بیماری ها، و همچنین کمک به مدیریت درد را موجب می شود.

هنوز هم هستند طبیبانی که برای دفع امراض مختلف، آب درمانی را پیشنهاد می کنند.

 

قوت قلب

آب به شما در بهره‌مندی از قلبی سالم‌تر کمک می کند. نوشیدن آب به میزان کافی با پیشگیری از افزایش غلظت خون، و کاهش فشار خون خطر حمله قلبی را کاهش می دهد. گفته شده است، نوشیدن یک لیوان آب یک ساعت پیش از خواب از بروز حمله قلبی یا سکته مغزی پیشگیری می کند. نوشیدن آب کار قلب برای ارسال خون اکسیژن‌دار تازه به اندام های دیگر بدن را تسهیل می کند. نتایج یک مطالعه شش ساله که در نشریه American Journal of Epidemiology منتشر شد، نشان داد، افرادی که بیش از پنج لیوان آب در روز مصرف می کردند، نسبت به آنهایی که کمتر از دو لیوان آب در روز می نوشیدند، 41 درصد احتمال کمتری داشت به واسطه سکته قلبی جان خود را از دست بدهند.

 

استخوان های مستحکم

آب به بازسازی غضروف های جاذب شوک کمک می کند، از این رو مفاصل می توانند به نرمی حرکت کرده و آسیب های مفصلی ناشی از تنش کاهش یابند. شواهد نشان می دهند که انعطاف پذیری مفصل با مصرف آب به میزان کافی افزایش می یابد.

 

کاهش چربی

هنگامی که به مدت 30 روز تنها نوشیدنی شما آب باشد، بدن سموم و مواد زائد محرک و مضر را از اندام های حیاتی دفع می کند. این شرایط بدن را پاکسازی کرده و به کاهش چربی شکم کمک می کند.

در ابتدا، اگر بدن پیش از سازگاری با افزایش آب مصرفی اقدام به حفظ آن در بدن کند، افزایش وزن می تواند موجب نگرانی شود. با این وجود، به عنوان یک سرکوب کننده اشتها، آب به کمک شما می آید. شما در مدت زمانی کوتاه کالری کمتری مصرف خواهید کرد، وزن از دست خواهید داد، و وزن خود را حفظ می کنید، زیرا آب از سیستم شما خارج می شود، بدن را پاکسازی می کند و گرسنگی را کاهش می دهد.

نوشیدن یک یا دو لیوان آب پیش از یک وعده غذایی می تواند به طور طبیعی احساس سیری را در شما ایجاد کرده و از این رو کمتر غذا بخورید. مصرف آب در فواصل منظم به مدیریت وزن کمک خواهد کرد.

 

بهبود سوخت و ساز

مطالعات نشان داده اند که نوشیدن آب به طور مداوم در طول روز بدون در نظر گرفتن رژیم غذایی، تحریک سوخت و سازی پویاتر را موجب می شود. نوشیدن 16 اونس (473 میلی لیتر) آب پس از بیدار شدن از خواب در صبح می تواند سوخت و ساز را تا 24 درصد افزایش داد.

 

آنچه که در بالا آورده شد دلالیل کافی برای نوشیدن آب بود، اما مسئله ای که بیش از این باید به آن توجه نمود، نوشیدن آب سالم و گواراست، نوشیدنی که عاری از هرگونه عوامل بیماری زا و میکروب باشد و املاح سنگینی که موجب بیماری های کلیوی می شود را در خود جای ندهد.

فروشگاه اینترنتی زلال آب تلاش نموده در زمینه افزایش دانش در زمینه آب قدمی کوچک در این راه بردارد و با عرضه محصولات با کیفیت و ضمانت محصولات موجود در فروشگاه خود، به سلامت جامعه این روزهای ما کمکی هرچند اندک بنماید.

شاید تا به حال جمله ی معروف”هیچ نوشیدنی مثل آب نمیشه” پیش از این به گوشتان خورده باشد!

امیدواریم در مطلب بالا به اندازه کافی دلیل برای نوشیدن آب برایتان آورده باشیم و حق جمله بالا را ادا کرده باشیم اما مسئله مهم این است که نوشیدن آب را فراموش نکنید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.